Logo pamatversija

Šis ir Rīgas 64. vidusskolas logo un zīmola grafiskās identitātes pamatelements.
Logo sastāv no divām daļām:
1) Pirmā ir grafiskais elements, kas stilizētā veidā simbolizē gudrību (pūce) un zināšanas (grāmata), ko ieskauj ģeometrisks elements – sešstūris;
2) Otrā daļa ir pilns vidusskolas nosaukums, kura attēlošanai izvēlēts moderns burtveidols ar ģeometriski spēcīgām, precīzām līnijām.

Lejuplādēt


Logo novietojuma versijas

Vidusskolas logo attēlojams trīs dažādos veidos:
1) Vertikālā jeb logo pamatversija;
2) Horizontālā versija – vairāk izmantojama vertikāli izteikti ierobežotos laukumos, piemēram, mājaslapas galvenē;
3) Logo grafiskā zīme, kas papildināta ar saīsinātu vidusskolas nosaukumu.

Grafiskā zīme, kas ietver grafisko simbolu un saīsinātu skolas nosaukumu (trešā logo versija) izmantojama visur, kur papildus paskaidrojumi par logo piederību nav nepieciešami – tās var būt emblēmas uz krekliem, skolas formām, krūzītēm, u.c.

Lejuplādēt


Logo grafiskās zīmes konstrukcija

Logo grafiskās zīmes pamatā ir trīs elementi:
1) Sešstūris, kas simbolizē brīvību, harmoniju, mieru, prieku;
2) Grāmata, kas simbolizē daudzpusīgu un pamatīgu zināšanu ieguvi;
3) Pūce, kas ir gudrības, intuīcijas un gaišredzības simbols.

Logo grafiskās zīmes pamatā izmantotas precīzas ģeometriskās formas – apļi. Apļi veido gan pūces formu, gan noapaļo sešstūra stūrus. Papildinātā logo grafiskā zīme iekļauj vidusskolas nosaukuma saīsinājumu, kura novietojumu un izskatu, tāpat kā pārējiem elementiem, nosaka apļa formas.


Logo brīvais laukums

Visos logo pielietojuma variantos brīvo laukumu definē logo grafiskās zīmes platums – brīvais laukums (uz katru pusi) vienmēr būs vienāds ar ceturto daļu no grafiskās zīmes horizontālā platuma.


Logo ieteicamais minimālais izmērs

Lai saglabātu logo nolasāmību un atpazīstamību, tam noteikts minimālais lietojuma izmērs. Pamatlogo versija nedrīkst tikt lietota mazāka par 20 mm (digitālajā vidē 100 px) platumā; horizontālā versija – 35 mm (175 px), grafiskā zīme ar nosaukumu – 10mm (50 px), bet simbols atsevišķi ne mazāks par 5 mm (25 px) platumā.

Lejuplādēt


Logo lietošana

Logo nepareiza lietošana

Ir svarīgi, lai logo izskats būtu konsekvents. Logo nedrīkst nepareizi interpretēt, pārveidot vai tam pievienot kādas detaļas. Logo novietojumam, krāsai un kompozīcijai jābūt tādai, kā norādīts šajā dokumentā – nav izņēmumu.


Logo lietošana uz dažādiem foniem

Rīgas 64. vidusskolas logo lietošana paredz vairākas iespējas:
1) Pamata variantā tiek izmantots logo tumši zaļā krāsā uz balta vai gaiša fona. Logo var tikt lietots arī sarkanā krāsā.
2) Uz tumšiem vai piesātinātas krāsas foniem logo lietojams baltā krāsā (logo inversā versija), tāpat arī pieļaujams logo izmantojums gaiši oranžā krāsā.
3) Uz raibiem vai košiem foniem, uz kuriem ir nepietiekams kontrasts ar logo krāsainajām versijām, logo lietojams baltā vai melnā krāsā.


Logo inversā un monohromā versija

Logo inversās (baltās) versijas lietojamas uz vadlīnijās definētajām krāsām. Šāda lietošana ieteicama arī uz citiem pietiekami tumšiem, piesātinātiem un ar balto krāsu labi kontrastējošiem toņiem. Gadījumos, kad krāsu ierobežojuma dēļ nav iespējams izmantot logo definētās krāsas, tas lietojams vienā krāsā 100% krāsas klājumā – attiecīgi uz tumšiem foniem baltā krāsā, bet uz baltiem – melnā.

Lejuplādēt

Krāsa nokopēta!